Prof.Dr. Levent GÜMÜŞEL - UNREGISTERED VERSION

İçeriğe git

Ana Menü

MM2007

Dersler > Ders Duyuruları

Bilim ve Teknoloji Tarihi
Öğrenci Duyuruları:


SUNU KONULARI 2022-23
FİZİK ve KİMYA bölümü öğrencileri 2 sunum yapacaklar
İlk sunum Türkiye Cumhuriyeti dönemindeki Bilim adamları ve/veya teknolojik faaliyetler hakkında olacaktır.(Vecihi HÜRKUŞ, Devrim Arabaları, Prof.Dr. Oktay SİNANOĞLU ...)
İkinci sunum bilime katkı veren diğer ülke bilim insanlarının yaşam ve faaliyetlerini konu edinecektir. (Newton, Tesla, Einstein ...)

Duyuru 1:

  • Her öğrencinin Yeniçağ ve Yakın çağ dönemlerinde yaşamış ve bilime katkıda bulunmuş bir bilim insanının hayatını ve çalışmalarını içeren 15 dakikalık bir sunum yapması mecburidir.  

  • Cumhuriyet döneminde yetişmiş Bilim İnsanlarımızın(Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasa dahi) hayat öyküleri ve çalışmalarını tercih ediniz. Final Sınavında seçmeli sorulardan birkaçı Cumhuriyet döneminde yetişmiş Bilim İnsanlarımız hakkında olacaktır. Aşağıdaki Listeyi inceleyiniz. İlk 15 maddede sıralanan Cumhuriyet dönemimizle ilgili bilim adamlarımız veya önemli olaylar hakında Final sınavı öncesi bilgi sahibi olunuz. En azından Türk Bilim adamlarımızın çalıştığı alan ve bilme katkısı hakkında bilgi sahibi olunuz.

     

  • Başarı notu hesabı:  %30 Ara Sınav   +   %20 Sunum   +   %50 Yarıyıl sonu sınavı

Sunum:
100 üzerinden değerlendirilecektir.
50 Sunum performansı  + 50 İçerik zenginliği


 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön